Grundfos Scala1 3-45 Frekans Konvertörlü Hidrofor
Grundfos Scala1 3-45 Frekans Konvertörlü Hidrofor
Grundfos Scala1 3-45 Frekans Konvertörlü Hidrofor
Grundfos Scala1 3-45 Frekans Konvertörlü Hidrofor
Grundfos Scala2 3-45 Akcdde 1X200-240V 50/60Hz
Grundfos Scala1 3-45 Frekans Konvertörlü Hidrofor

Grundfos Scala1 3-45 Frekans Konvertörlü Hidrofor

Marka : Grundfos
İndirim Oranı : %55 İndirim
KDV Dahil : €1.557,60
İndirimli : €584,10  + KDV
KDV Dahil : ₺24.443,46

:

Grundfos SCALA1 3-45 -Sabit Basınç Garantili Paket Hidrofor

 

Kullanım yeri

 

- 3 kata kadar olan apartmanlar

- Villalar, müstakil yapılar ve domestik uygulamalar

 

Öne Çıkan Özellikler

 

- Sabit basınç garantisi

- Düşük ses 47 dB(A)

- Montaj ve işletme kolaylığı

- Bakım gerektirmeyen kompakt tasarım

- Entegre genleşme tankı

 

Malzeme ve Teknik Özellikler

 

- Kompozit çark ve gövde

- 1 x 220 – 240 V – Monofaze besleme gerilimi

- Maksimum 35 °C akışkan sıcaklığı

 

 

 

Grundfos SCALA1, bir hidrofor pompanın tüm özelliklerini kompakt bir kompozit korumada bir araya getiren kendinden emişli, çok kademeli pompadır.

 

Kendinden emişli olduğu için pompanın altındaki bir seviyeden su transfer edebilir. Suyla doldurulduğunda, pompa 5 dakikadan az sürede 8 m derinliğinden su taşıyabilir. Bu özellik, pompanın kurulumunu ve başlatılmasını kolaylaştırırken, emme hortum ya da borularında kuru çalışma ve sızıntı riski olan kurulumlar için daha güvenli su temini sağlar.

 

SCALA1, dahili Bluetooth aracılığıyla Grundfos GO ile iletişim kurabilir. Grundfos GO uygulaması; pompanın detaylı bir şekilde izlenmesini sağlar ve birçok gelişmiş özelleştirme opsiyonu sunar; böylece pompayı her uygulamaya uygun hale getirir. SCALA1 gelişmiş koruma özellikleri mevcuttur:

 

 

 

  • Su noksanlığında pompayı otomatik olarak durduran kuru çalışma koruması.
  • Kurulumdaki ufak sızıntılarda pompanın sık sık başlatılmasını engelleyen döngü koruması.
  • Maks. çalıştırma süresi koruması, istenen sürede sürekli çalışmadan sonra pompayı durdurabilir. Böylece, boru kırılmaları durumunda su taşkını nedeniyle oluşabilecek potansiyel zararı engeller.

 

Pompanın dahili motor koruması, yüksek ortam sıcaklığı nedeniyle aşırı sıcaklığa maruz kalınması ya da tutukluk, aşırı yük gibi durumlarda pompayı durdurur. Böylece motorun yanmasını engeller.

Grundfos GO aracılığıyla SCALA1’i İkiz hidrofor sistemi şeklinde kurmak son derece kolaydır; sistem bu kurulumda asıl/yedek ve asıl/yardımcı şeklinde çalışır. Ayrıca, harici giriş kontrolü ekleyerek takvim işlevi sayesinde pompa çalışması planlamak mümkündür. SCALA1 bakım gerektirmez fakat pompanın temiz tutulması, çek valflerin kontrol edilmesi ve hala tahliye deliklerinin tozdan arındırılması önerilir.

 

SCALA1 kurulumu son derece kolaydır:


1. Borular bağlanır. 2. Pompa çalıştırmaya hazırlanır. 3. Pompa fişi güç çıkışına takılır ve pompa başlatılır.

 

Grundfos SCALA1, konforlu bir basınç sağlamak için gerekli tüm bileşenlere sahiptir:

 

  • akıllı kontrolör
  • entegre hız kontrollü sürücü
  • entegre tank
  • entegre sensörler
  • entegre çek valfler.

 

Kendinden emişli olduğu için pompanın altındaki bir seviyeden su transfer edebilir. Suyla  oldurulduğunda, pompa 5 dakikadan az sürede 8 m derinliğinden su taşıyabilir. Bu özellik, pompanın kurulumunu ve başlatılmasını kolaylaştırırken, emme hortum ya da borularında kuru çalışma ve sızıntı riski olan kurulumlar için daha güvenli su temini sağlar. Kuru çalışma, su noksanlığı ya da aşırı sıcaklık durumlarında veya aşırı yük ya da tutukluk nedeniyle pompa bloke olursa, pompa otomatik olarak durdurulur ve böylece motorun yanması engellenir. Pompada otomatik yeniden başlatma işlevi mevcuttur. Kuru çalışma ya da benzer bir durumda, pompa durdurulur. Bundan sonraki her 5 dakikada 8 kez yeniden başlatma denenir; sonrasında ise her 24 saatte bir yeniden başlatma girişimi yapılır. Otomatik yeniden başlatma işlevi istenirse aktif edilmeyebilir. Hidrolik tasarım, kalıcı mıknatıslı motor ve su soğutması sayesinde pompa, tipik kullanımda 47 dB(A) gibi oldukça düşük bir seste çalışır. Dolayısıyla, hem iç hem dış mekan kullanımına uygundur. Maks. ses seviyesi tam yükteyken 53 dB(A) şeklindedir.

 

Entegre basınç tankı, boru sisteminde sızıntı olursa başlatma ve durdurma sayısını azaltır ve pompada oluşan yıpranmayı azaltır. SCALA1 bakım gerektirmez fakat pompanın temiz tutulması, çek valflerin kontrol edilmesi ve hala tahliye deliklerinin tozdan arındırılması önerilir.

 

 

* Ürününüzü teslim aldığınızda lütfen öncelikle içindeki montaj ve kullanma talimatlarını okuyunuz. Ürün, “plug-in” yani fişe tak-çalıştır ürün sınıfında olduğu için kendiniz çalıştırabilirsiniz ancak gene de devreye alma talebinde bulunmanızı öneririz. Devreye alma hizmetleri ücretsiz olup, devreye alma hizmeti için 0262 679 79 79 numarasından Grundfos Pompa’ yı arayarak lokasyonunuza en yakın yerel servis talebinde bulunabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR